Kliknite pre viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Ako vznikla CARTA

Publikované2019-03-12 256

Čo je to CARTA?

Radi Vám to vysvetlíme.

Najprv pár slov o našom názve. Pri hľadaní silného a výstižného názvu sme mali niekoľko cieľov a vnútorných prianí. Rozhodli sme sa, že náš nový názov bude vystihovať našu históriu a podstatu celej firmy. Hľadali sme ľahko zapamätateľný názov s viacerými významami. Hľadanie chvíľu trvalo, no celý proces bol príjemný a zábavný.

... a teda vznikla

Carta = v taliančine "papier"
Carta = vznikla z latinského "Charta", t.j. listina obsahujúca určité práva a zásady, tiež označenie pre papyrusový list
Karta = význam z výkladoveho slovníka: list papiera, oznámenie, pohľadnica, kartón
Karta je tiež silným symbolom - každý z nás chce predsa mať v hre života tie najlepšie karty
Karta = zákaznícka, zľavová, darčeková
Karta = píšeme na ňu dôležité informácie, napr. vizitka alebo nákup do obchodu.

...áno, napadlo nám mnoho významov. A tiež veľké výzvy.

Ako sa to začalo?

Všetko začalo v roku 1999 budovaním obchodnej pobočky firmy STEPA s.r.o. na Slovensku. Výber padol na mesto Ružomberok vďaka jeho výhodnej pozícii v strede Slovenska a aj vďaka vnímaniu mesta ako centra papierenského priemyslu.

Dodnes si pamätám, keď som prvý raz videl krásy Liptova. Ten deň som nemohol zaspať, veď som prvý raz videl miesto, kde budem pracovať, žiť a hľadať nových priateľov.

Nasledovali roky práce, učenia sa na vlastných chybách a budovania celej firmy. Začiatky boli velmi náročné, no aj vďaka podpore materského závodu a najmä dôvere majiteľov firmy STEPA sme vydržali a zaujali v Ružomberku svoje pevné miesto.

Postupne sme sa začali rozrastať, v roku 2006 sme otvorili vlastnú predajňu a začali sme sa okrem veľkoobchodu venovať aj firmám a bežným zákazníkom.

Rástli sme, v roku 2012 sme už mali málo miesta a začali sme rozmýšľať ako sa zväčšiť. V roku 2013 sme prestavali predajňu a postavili nové administratívne zázemie. Bolo to úžasne dynamické obdobie.

V roku 2015 sme zažili aj skúšku z tých najviac náročných. Ako konateľ a riaditeľ som zo dňa na deň doslova zmizol z firemného života. A takmer aj z osobného. Po ťažkej dopravnej nehode som dostal novú výzvu - boj, ktorý je možné prehrať iba raz. Bojoval som vytrvalo, krok za krokom, s úsmevom aj slzami. S porozumením a s pomocou úžasných ľudí som dnes späť. Cesta to bola náročná a krásna. Na túto etapu som isto držal v ruke tú správnu "kartu".

Na všetkých, ktorí mi pomohli, často myslím a mám pri tom sucho v ústach. Nie je to smäd, je to dojatie a vďaka.

A nový začiatok priniesol aj otázku ako ďalej. Moja túžba pokračovať a ústretovosť majiteľov spoločnosti STEPA sa stretli s jasným výsledkom. Začala vznikať CARTA, ako nástupnícka firma spoločnosti STEPA Slovakia.

Prevzatie spoločnosti STEPA Slovakia v roku 2016 bolo a je silným záväzkom. Snažíme sa zúročiť mnoho skúseností z práce v oblasti spotrebných materiálov a papiera, ktoré sme pri budovaní firmy STEPA Slovakia od roku 1999 získali.

Naša dlhoročná spolupráca s výrobnými spoločnosťami, najmä s materskou výrobnou spoločnosťou STEPA s.r.o. bola a je našou výhodou. Dnes kooperujeme s výrobnými podnikmi v EU a využívame skúsenosti, ktoré sme týmto získali.

A teraz už pracujeme na súčasných aj budúcich výzvach.
Výzvy, áno už som o nich písal...

Webové a e-shopové stránky, ktorú si práve prezeráte, boli tiež poriadnou výzvou. Vďaka nim máte možnosť náš sortiment vidieť a objednať z pohodlia kancelárie alebo obývačky.

Stále však môžete prísť navštíviť aj našu predajňu.
Naša predajňa Vám ponúka:

  • pestrý a trendy sortiment, cca 6 tisíc položiek
  • spotrebné materiály a tovary potrebné pre chod firiem a domácností
  • 3 obslužné pracoviská
  • pohodlné parkovanie
  • aktívny vyškolený personál
  • dovoz tovaru a ďalšie služby
  • výhody a benefity, ktoré inde nenájdete

Tešíme sa na Vás.

Čo dodať na záver...

Každý z nás má svoje starosti, úlohy a potreby. Jedna vec nás ale určite spája - všeci chceme mať okolo seba kvalitné veci, služby, ľudí a priateľov. Teda nás spája slovko "kvalita".

A naším cieľom je: byť Vám dlhodobo kvalitným obchodným partnerom pri požiadavkách bežného života vo firme a v domácnosti.

Je to proces, ktorý nikdy nekončí a preto je to pre nás tá pravá, veľká Výzva.

Stojíme o Vašu dôveru a chceme si ju zaslúžiť.

Touto cestou ďakujem všetkým našim dlhoročným zákazníkom. Aj vďaka nim môžem písať tieto riadky.  

František Tručka
zakladateľ spoločnosti

Home

Nastavenie

Kliknite pre viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu